Beaupont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaupont
Komunë
Vendndodhja
Beaupont is located in Franca
Beaupont
Beaupont
47°12′10″V 0°59′36″P / 47.2028°V 0.9933°P / 47.2028; -0.9933Koordinatat: 47°12′10″V 0°59′36″P / 47.2028°V 0.9933°P / 47.2028; -0.9933
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Kantoni Coligny
Ndërbashkësia Coligny
Kryetari Georges Gouly
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.07 km2
Lartësia 199 m (m.n.d.)
Popullsia 560 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 1270
INSEE 1029


Beaupont është një komunëFrancë. Beaupont bën pjesë në departamentin Ainrajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 560 banorë dhe sipërfaqe 14.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]