Beauregard, Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauregard
Komunë
noform
Pamje nga Beauregard
Vendndodhja
Beauregard is located in Franca
Beauregard
Beauregard
45°01′00″V 5°09′07″L / 45.0167°V 5.1519°L / 45.0167; 5.1519Koordinatat: 45°01′00″V 5°09′07″L / 45.0167°V 5.1519°L / 45.0167; 5.1519
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Kantoni Trévoux
Ndërbashkësia Porte ouest de la Dombes
Kryetari Maryse Decote
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.94 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 881 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 1480
INSEE 1030


Beauregard është një komunëFrancë. Beauregard bën pjesë në departamentin Ainrajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 881 banorë dhe sipërfaqe 0.94 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]