Beauregard-Baret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauregard-Baret
Komunë
noform
Pamje nga Beauregard-Baret
Stema_figura
Vendndodhja
Beauregard-Baret is located in Franca
Beauregard-Baret
Beauregard-Baret
45°08′57″V 1°13′49″L / 45.1492°V 1.2303°L / 45.1492; 1.2303Koordinatat: 45°08′57″V 1°13′49″L / 45.1492°V 1.2303°L / 45.1492; 1.2303
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Valence
Kantoni Bourg-de-Péage
Ndërbashkësia Bourg-de-Péage
Kryetari Lionel Fournat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.44 km2
Popullsia 784 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26300
INSEE 26039


Beauregard-Baret është një komunëFrancë. Beauregard-Baret bën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 784 banorë dhe sipërfaqe 23.44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]