Beaurières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaurières
Komunë
noform
Pamje nga Beaurières
Vendndodhja
Beaurières is located in Franca
Beaurières
Beaurières
45°13′04″V 4°49′52″L / 45.2178°V 4.8311°L / 45.2178; 4.8311Koordinatat: 45°13′04″V 4°49′52″L / 45.2178°V 4.8311°L / 45.2178; 4.8311
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Die
Kantoni Luc-en-Diois
Ndërbashkësia Diois
Kryetari Hélène Veyrier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.58 km2
Popullsia 85 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26310
INSEE 26040


Beaurières është një komunëFrancë. Beaurières bën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 85 banorë dhe sipërfaqe 24.58 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]