Beauvallon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvallon
Komunë
noform
Pamje nga Beauvallon
Vendndodhja
Beauvallon is located in Franca
Beauvallon
Beauvallon
46°50′06″V 5°26′42″L / 46.835°V 5.445°L / 46.835; 5.445Koordinatat: 46°50′06″V 5°26′42″L / 46.835°V 5.445°L / 46.835; 5.445
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Valence
Kantoni Portes-lès-Valence
Ndërbashkësia Confluences Drôme Ardèche
Kryetari Marie-Josée Faure
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.12 km2
Lartësia 131 m (m.n.d.)
Popullsia 1621 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26800
INSEE 26042


Beauvallon është një komunëFrancë. Beauvallon bën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1621 banorë dhe sipërfaqe 3.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]