Beauvernois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvernois
Komunë
noform
Pamje nga Beauvernois
Vendndodhja
Beauvernois is located in Franca
Beauvernois
Beauvernois
43°28′30″V 1°46′29″L / 43.475°V 1.7747°L / 43.475; 1.7747Koordinatat: 43°28′30″V 1°46′29″L / 43.475°V 1.7747°L / 43.475; 1.7747
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Qarku Arrondissement Louhans
Kantoni Pierre-de-Bresse
Ndërbashkësia Canton of Pierre-de-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.94 km2
Lartësia 220 m (m.n.d.)
Popullsia 92 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71270
INSEE 71028


Beauvernois është një komunëFrancë. Beauvernois bën pjesë në departamentin Saône-et-Loirerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 92 banorë dhe sipërfaqe 8.94 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]