Beauvezer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvezer
Komunë
noform
Pamje nga Beauvezer
Stema_figura
Vendndodhja
Beauvezer is located in Franca
Beauvezer
Beauvezer
44°16′39″V 0°52′59″L / 44.2775°V 0.8831°L / 44.2775; 0.8831Koordinatat: 44°16′39″V 0°52′59″L / 44.2775°V 0.8831°L / 44.2775; 0.8831
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Qarku Arrondissement Castellane
Kantoni Allos-Colmars
Ndërbashkësia Haut Verdon-Val d'Allos
Kryetari Guy Lebeaupin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.98 km2
Lartësia 1150 m (m.n.d.)
Popullsia 346 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 4370
INSEE 4025


Beauvezer është një komunëFrancë. Beauvezer bën pjesë në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 346 banorë dhe sipërfaqe 26.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]