Beauvoir, Yonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvoir
Komunë
Vendndodhja
Beauvoir is located in Franca
Beauvoir
Beauvoir
45°31′10″V 5°04′48″L / 45.5194°V 5.08°L / 45.5194; 5.08Koordinatat: 45°31′10″V 5°04′48″L / 45.5194°V 5.08°L / 45.5194; 5.08
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Auxerre
Kantoni Toucy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.72 km2
Popullsia 341 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89240
INSEE 89033


Beauvoir është një komunëFrancë. Beauvoir bën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 341 banorë dhe sipërfaqe 6.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]