Beauvoisin, Drôme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvoisin
Komunë
Vendndodhja
Beauvoisin is located in Franca
Beauvoisin
Beauvoisin
44°52′40″V 4°30′38″L / 44.8778°V 4.5106°L / 44.8778; 4.5106Koordinatat: 44°52′40″V 4°30′38″L / 44.8778°V 4.5106°L / 44.8778; 4.5106
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Nyons
Kantoni Buis-les-Baronnies
Ndërbashkësia Pays du Buis-les-Baronnies
Kryetari Pierre Étienne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.9 km2
Popullsia 180 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26170
INSEE 26043


Beauvoisin është një komunëFrancë. Beauvoisin bën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 180 banorë dhe sipërfaqe 8.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]