Beffia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beffia
Komunë
Vendndodhja
Beffia is located in Franca
Beffia
Beffia
48°12′24″V 6°09′34″L / 48.2067°V 6.1594°L / 48.2067; 6.1594Koordinatat: 48°12′24″V 6°09′34″L / 48.2067°V 6.1594°L / 48.2067; 6.1594
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Lons-le-Saunier
Kantoni Orgelet
Kryetari Alain Clerc
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.17 km2
Popullsia 87 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39270
INSEE 39045


Beffia është një komunëFrancë. Beffia bën pjesë në departamentin Jurarajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 87 banorë dhe sipërfaqe 5.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beffia – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale