Beine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beine
Komunë
Vendndodhja
Beine is located in Franca
Beine
Beine
48°51′50″V 8°05′05″L / 48.8639°V 8.0847°L / 48.8639; 8.0847Koordinatat: 48°51′50″V 8°05′05″L / 48.8639°V 8.0847°L / 48.8639; 8.0847
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Auxerre
Kantoni Chablis
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.57 km2
Popullsia 491 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89800
INSEE 89034


Beine është një komunëFrancë. Beine bën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 491 banorë dhe sipërfaqe 21.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale