Beire-le-Fort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beire-le-Fort
Komunë
Vendndodhja
Beire-le-Fort is located in Franca
Beire-le-Fort
Beire-le-Fort
47°56′45″V 4°39′15″L / 47.9458°V 4.6542°L / 47.9458; 4.6542Koordinatat: 47°56′45″V 4°39′15″L / 47.9458°V 4.6542°L / 47.9458; 4.6542
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Dijon
Kantoni Genlis
Ndërbashkësia Plaine Dijonnaise
Kryetari Marc Bon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.27 km2
Popullsia 289 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21110
INSEE 21057


Beire-le-Fort është një komunëFrancë. Beire-le-Fort bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 289 banorë dhe sipërfaqe 5.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]