Belfahy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belfahy
Komunë
Vendndodhja
Belfahy is located in Franca
Belfahy
Belfahy
44°16′09″V 1°32′37″L / 44.2692°V 1.5436°L / 44.2692; 1.5436Koordinatat: 44°16′09″V 1°32′37″L / 44.2692°V 1.5436°L / 44.2692; 1.5436
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Franche-Comté]]
Departamenti [[Haute-Saône]]
Qarku Arrondissement Lure
Kantoni Mélisey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.07 km2
Popullsia 69 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70290
INSEE 70061


Belfahy është një komunëFrancë. Belfahybën pjesë në departamentin [[Haute-Saône]] të rajonit [[Franche-Comté]]. Komuna ka një popullsi prej 69 banorë dhe sipërfaqe 3.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Belfahy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale