Bellaffaire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellaffaire
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Bellaffaire is located in Franca
Bellaffaire
Bellaffaire
48°32′44″V 3°23′36″P / 48.5455°V 3.3933°P / 48.5455; -3.3933Koordinatat: 48°32′44″V 3°23′36″P / 48.5455°V 3.3933°P / 48.5455; -3.3933
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Qarku Arrondissement Forcalquier
Kantoni Turriers
Kryetari Michèle Zimmer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.12 km2
Lartësia 845 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 4026


Bellaffaire është një komunëFrancë. Bellaffairebën pjesë në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 135 banorë dhe sipërfaqe 13.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]