Bellecombe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellecombe
Komunë
Vendndodhja
Bellecombe is located in Franca
Bellecombe
Bellecombe
46°38′50″V 0°35′32″L / 46.6472°V 0.5922°L / 46.6472; 0.5922Koordinatat: 46°38′50″V 0°35′32″L / 46.6472°V 0.5922°L / 46.6472; 0.5922
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Saint-Claude
Kantoni Les Bouchoux
Kryetari Bernard Fellmann
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.17 km2
Popullsia 88 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39310
INSEE 39046


Bellecombe është një komunëFrancë. Bellecombebën pjesë në departamentin Jurarajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 88 banorë dhe sipërfaqe 12.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]