Bellecombe-Tarendol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellecombe-Tarendol
Komunë
Vendndodhja
Bellecombe-Tarendol is located in Franca
Bellecombe-Tarendol
Bellecombe-Tarendol
46°33′28″V 6°03′58″L / 46.5578°V 6.0661°L / 46.5578; 6.0661Koordinatat: 46°33′28″V 6°03′58″L / 46.5578°V 6.0661°L / 46.5578; 6.0661
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Nyons
Kantoni Buis-les-Baronnies
Ndërbashkësia Pays du Buis-les-Baronnies
Kryetari Alain Ricard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.48 km2
Popullsia 96 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26110
INSEE 26046


Bellecombe-Tarendol është një komunëFrancë. Bellecombe-Tarendolbën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 96 banorë dhe sipërfaqe 13.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]