Bellefond, Côte-d'Or

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellefond
Komunë
noform
Pamje nga Bellefond
Stema_figura
Vendndodhja
Bellefond is located in Franca
Bellefond
Bellefond
14°40′30″V 61°09′50″P / 14.675°V 61.1639°P / 14.675; -61.1639Koordinatat: 14°40′30″V 61°09′50″P / 14.675°V 61.1639°P / 14.675; -61.1639
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Dijon
Kantoni Fontaine-lès-Dijon
Ndërbashkësia Val de Norge
Kryetari Philippe Meunier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.47 km2
Lartësia 296 m (m.n.d.)
Popullsia 800 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21490
INSEE 21059


Bellefond është një komunëFrancë. Bellefondbën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 800 banorë dhe sipërfaqe 2.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]