Bellegarde-en-Diois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellegarde-en-Diois
Komunë
Vendndodhja
Bellegarde-en-Diois is located in Franca
Bellegarde-en-Diois
Bellegarde-en-Diois
47°41′26″V 7°04′05″L / 47.6906°V 7.0681°L / 47.6906; 7.0681Koordinatat: 47°41′26″V 7°04′05″L / 47.6906°V 7.0681°L / 47.6906; 7.0681
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Die
Kantoni La Motte-Chalancon
Ndërbashkësia Diois
Kryetari Pascal Baudin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.04 km2
Popullsia 77 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26470
INSEE 26047


Bellegarde-en-Diois është një komunëFrancë. Bellegarde-en-Dioisbën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 77 banorë dhe sipërfaqe 26.04 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]