Bellegarde-sur-Valserine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellegarde-sur-Valserine
Komunë
noform
Pamje nga Bellegarde-sur-Valserine
Stema_figura
Vendndodhja
Bellegarde-sur-Valserine is located in Franca
Bellegarde-sur-Valserine
Bellegarde-sur-Valserine
47°21′29″V 5°15′59″L / 47.3581°V 5.2664°L / 47.3581; 5.2664Koordinatat: 47°21′29″V 5°15′59″L / 47.3581°V 5.2664°L / 47.3581; 5.2664
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Nantua
Kantoni Bellegarde-sur-Valserine
Ndërbashkësia Bassin Bellegardien
Kryetari Régis Petit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15 km2
Lartësia 485 m (m.n.d.)
Popullsia 11404 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 1200
INSEE 1033


Bellegarde-sur-Valserine është një komunëFrancë. Bellegarde-sur-Valserinebën pjesë në departamentin Ainrajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 11404 banorë dhe sipërfaqe 15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]