Belleneuve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belleneuve
Komunë
noform
Pamje nga Belleneuve
Stema_figura
Vendndodhja
Belleneuve is located in Franca
Belleneuve
Belleneuve
47°17′02″V 4°32′50″L / 47.2839°V 4.5472°L / 47.2839; 4.5472Koordinatat: 47°17′02″V 4°32′50″L / 47.2839°V 4.5472°L / 47.2839; 4.5472
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Dijon
Kantoni Mirebeau-sur-Bèze
Kryetari François Defaut
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.47 km2
Lartësia 204 m (m.n.d.)
Popullsia 1419 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21310
INSEE 21060


Belleneuve është një komunëFrancë. Belleneuvebën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 1419 banorë dhe sipërfaqe 14.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]