Bellenod-sur-Seine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellenod-sur-Seine
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bellenod-sur-Seine is located in Franca
Bellenod-sur-Seine
Bellenod-sur-Seine
46°10′09″V 4°24′39″L / 46.1692°V 4.4108°L / 46.1692; 4.4108Koordinatat: 46°10′09″V 4°24′39″L / 46.1692°V 4.4108°L / 46.1692; 4.4108
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Montbard
Kantoni Aignay-le-Duc
Ndërbashkësia Pays Châtillonnais
Kryetari Michel Fourtier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.59 km2
Lartësia 410 m (m.n.d.)
Popullsia 78 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21510
INSEE 21061


Bellenod-sur-Seine është një komunëFrancë. Bellenod-sur-Seinebën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 78 banorë dhe sipërfaqe 14.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]