Bellenot-sous-Pouilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellenot-sous-Pouilly
Komunë
noform
Pamje nga Bellenot-sous-Pouilly
Vendndodhja
Bellenot-sous-Pouilly is located in Franca
Bellenot-sous-Pouilly
Bellenot-sous-Pouilly
48°48′23″V 6°53′34″L / 48.8064°V 6.8928°L / 48.8064; 6.8928Koordinatat: 48°48′23″V 6°53′34″L / 48.8064°V 6.8928°L / 48.8064; 6.8928
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Beaune
Kantoni Pouilly-en-Auxois
Kryetari Guy Mercey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.63 km2
Lartësia 428 m (m.n.d.)
Popullsia 212 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21320
INSEE 21062


Bellenot-sous-Pouilly është një komunëFrancë. Bellenot-sous-Pouillybën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 212 banorë dhe sipërfaqe 14.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]