Bellevaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellevaux
Komunë
noform
Pamje nga Bellevaux
Stema_figura
Vendndodhja
Bellevaux is located in Franca
Bellevaux
Bellevaux
49°42′32″V 0°59′18″L / 49.7089°V 0.9883°L / 49.7089; 0.9883Koordinatat: 49°42′32″V 0°59′18″L / 49.7089°V 0.9883°L / 49.7089; 0.9883
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Rhône-Alpes]]
Departamenti [[Haute-Savoie]]
Qarku Arrondissement [[Arrondissement of Thonon-les-Bains]]
Kantoni [[Thonon-les-Bains-Est]]
Ndërbashkësia [[SIVOM]]
Kryetari Michel Meynet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.97 km2
Popullsia 1113 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 74470
INSEE 74032


Bellevaux është një komunëFrancë. Bellevauxbën pjesë në departamentin [[Haute-Savoie]] të rajonit [[Rhône-Alpes]]. Komuna ka një popullsi prej 1113 banorë (regjistrimi 1999) dhe sipërfaqe 48.97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]