Bellevesvre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellevesvre
Komunë
noform
Pamje nga Bellevesvre
Vendndodhja
Bellevesvre is located in Franca
Bellevesvre
Bellevesvre
49°26′49″V 4°49′45″L / 49.4469°V 4.8292°L / 49.4469; 4.8292Koordinatat: 49°26′49″V 4°49′45″L / 49.4469°V 4.8292°L / 49.4469; 4.8292
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Qarku Arrondissement Louhans
Kantoni Pierre-de-Bresse
Ndërbashkësia Canton of Pierre-de-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.13 km2
Lartësia 188 m (m.n.d.)
Popullsia 277 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71270
INSEE 71029


Bellevesvre është një komunëFrancë. Bellevesvrebën pjesë në departamentin Saône-et-Loirerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 277 banorë dhe sipërfaqe 7.13 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]