Belley

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belley
Komunë
noform
Pamje nga Belley
Stema_figura
Vendndodhja
Belley is located in Franca
Belley
Belley
47°28′06″V 1°01′36″P / 47.4683°V 1.0267°P / 47.4683; -1.0267Koordinatat: 47°28′06″V 1°01′36″P / 47.4683°V 1.0267°P / 47.4683; -1.0267
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Kantoni Belley
Ndërbashkësia Belley Bas Bugey
Kryetari Pierre Berthet (divers droite)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.42 km2
Lartësia 277 m (m.n.d.)
Popullsia 8750 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 1300
INSEE 1034


Belley është një komunëFrancë. Belleybën pjesë në departamentin Ainrajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 8750 banorë dhe sipërfaqe 22.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Belley – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale