Belleydoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belleydoux
Komunë
Vendndodhja
Belleydoux is located in Franca
Belleydoux
Belleydoux
43°00′51″V 1°55′53″L / 43.0142°V 1.9314°L / 43.0142; 1.9314Koordinatat: 43°00′51″V 1°55′53″L / 43.0142°V 1.9314°L / 43.0142; 1.9314
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Nantua
Kantoni Oyonnax-Nord
Kryetari Lucien Maire
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.63 km2
Lartësia 834 m (m.n.d.)
Popullsia 298 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 1130
INSEE 1035


Belleydoux është një komunëFrancë. Belleydouxbën pjesë në departamentin Ainrajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 298 banorë dhe sipërfaqe 17.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]