Bellignat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellignat
Komunë
noform
Pamje nga Bellignat
Stema_figura
Vendndodhja
Bellignat is located in Franca
Bellignat
Bellignat
43°31′03″V 0°54′53″P / 43.5175°V 0.9147°P / 43.5175; -0.9147Koordinatat: 43°31′03″V 0°54′53″P / 43.5175°V 0.9147°P / 43.5175; -0.9147
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Nantua
Kantoni Oyonnax-Sud
Kryetari Victor Jacquenod
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.84 km2
Lartësia 521 m (m.n.d.)
Popullsia 3464 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 1810
INSEE 1031


Bellignat është një komunëFrancë. Bellignatbën pjesë në departamentin Ainrajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 3464 banorë dhe sipërfaqe 7.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]