Belmont, Haute-Saône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmont
Komunë
Vendndodhja
Belmont is located in Franca
Belmont
Belmont
44°17′00″V 1°38′39″L / 44.2833°V 1.6442°L / 44.2833; 1.6442Koordinatat: 44°17′00″V 1°38′39″L / 44.2833°V 1.6442°L / 44.2833; 1.6442
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Franche-Comté]]
Departamenti [[Haute-Saône]]
Qarku Arrondissement Lure
Kantoni Mélisey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.5 km2
Popullsia 115 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70270
INSEE 70062


Belmont është një komunëFrancë. Belmontbën pjesë në departamentin [[Haute-Saône]] të rajonit [[Franche-Comté]]. Komuna ka një popullsi prej 115 banorë dhe sipërfaqe 4.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]