Belmont, Jura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmont
Komunë
Vendndodhja
Belmont is located in Franca
Belmont
Belmont
45°52′08″V 4°40′13″L / 45.8689°V 4.6703°L / 45.8689; 4.6703Koordinatat: 45°52′08″V 4°40′13″L / 45.8689°V 4.6703°L / 45.8689; 4.6703
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Dole
Kantoni Montbarrey
Kryetari Denis Goichot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.06 km2
Popullsia 239 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39380
INSEE 39048


Belmont është një komunëFrancë. Belmontbën pjesë në departamentin Jurarajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 239 banorë dhe sipërfaqe 16.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]