Belmont-Luthézieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmont-Luthézieu
Komunë
noform
Pamje nga Belmont-Luthézieu
Vendndodhja
Belmont-Luthézieu is located in Franca
Belmont-Luthézieu
Belmont-Luthézieu
48°05′12″V 6°00′43″L / 48.0867°V 6.0119°L / 48.0867; 6.0119Koordinatat: 48°05′12″V 6°00′43″L / 48.0867°V 6.0119°L / 48.0867; 6.0119
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Kantoni Champagne-en-Valromey
Kryetari Jean-Baptiste Zambelli
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.77 km2
Lartësia 425 m (m.n.d.)
Popullsia 489 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 1260
INSEE 1036


Belmont-Luthézieu është një komunëFrancë. Belmont-Luthézieubën pjesë në departamentin Ainrajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 489 banorë dhe sipërfaqe 19.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]