Belonchamp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belonchamp
Komunë
Vendndodhja
Belonchamp is located in Franca
Belonchamp
Belonchamp
49°46′38″V 4°38′07″L / 49.7772°V 4.6353°L / 49.7772; 4.6353Koordinatat: 49°46′38″V 4°38′07″L / 49.7772°V 4.6353°L / 49.7772; 4.6353
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Franche-Comté]]
Departamenti [[Haute-Saône]]
Qarku Arrondissement Lure
Kantoni Mélisey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.87 km2
Popullsia 233 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70270
INSEE 70063


Belonchamp është një komunëFrancë. Belonchampbën pjesë në departamentin [[Haute-Saône]] të rajonit [[Franche-Comté]]. Komuna ka një popullsi prej 233 banorë dhe sipërfaqe 6.87 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]