Belverne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belverne
Komunë
noform
Pamje nga Belverne
Vendndodhja
Belverne is located in Franca
Belverne
Belverne
44°46′36″V 1°00′29″L / 44.7767°V 1.0081°L / 44.7767; 1.0081Koordinatat: 44°46′36″V 1°00′29″L / 44.7767°V 1.0081°L / 44.7767; 1.0081
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Franche-Comté]]
Departamenti [[Haute-Saône]]
Qarku Arrondissement Lure
Kantoni Héricourt-Ouest
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.15 km2
Popullsia 123 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70400
INSEE 70064


Belverne është një komunëFrancë. Belvernebën pjesë në departamentin [[Haute-Saône]] të rajonit [[Franche-Comté]]. Komuna ka një popullsi prej 123 banorë dhe sipërfaqe 6.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]