Bendejun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bendejun
Komunë
noform
Pamje nga Bendejun
Stema_figura
Vendndodhja
Bendejun is located in Franca
Bendejun
Bendejun
47°41′33″V 4°56′37″L / 47.6925°V 4.9436°L / 47.6925; 4.9436Koordinatat: 47°41′33″V 4°56′37″L / 47.6925°V 4.9436°L / 47.6925; 4.9436
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Qarku Arrondissement Nice
Kantoni Contes
Ndërbashkësia Pays des Paillons
Kryetari Claude Cristini
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.35 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 917 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6390
INSEE 6014


Bendejun është një komunëFrancë. Bendejunbën pjesë në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 917 banorë dhe sipërfaqe 6.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]