Beneuvre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beneuvre
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beneuvre is located in Franca
Beneuvre
Beneuvre
49°40′19″V 0°33′11″L / 49.6719°V 0.5531°L / 49.6719; 0.5531Koordinatat: 49°40′19″V 0°33′11″L / 49.6719°V 0.5531°L / 49.6719; 0.5531
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Montbard
Kantoni Recey-sur-Ource
Ndërbashkësia Pays Châtillonnais
Kryetari Jean-Marie Klinkeberg
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.4 km2
Lartësia 430 m (m.n.d.)
Popullsia 94 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21290
INSEE 21063


Beneuvre është një komunëFrancë. Beneuvrebën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 94 banorë dhe sipërfaqe 15.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]