Benoisey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benoisey
Komunë
Vendndodhja
Benoisey is located in Franca
Benoisey
Benoisey
43°49′51″V 0°30′02″P / 43.8308°V 0.5006°P / 43.8308; -0.5006Koordinatat: 43°49′51″V 0°30′02″P / 43.8308°V 0.5006°P / 43.8308; -0.5006
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Montbard
Kantoni Montbard
Kryetari François Bouhier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.8 km2
Lartësia 265 m (m.n.d.)
Popullsia 72 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21500
INSEE 21064


Benoisey është një komunëFrancë. Benoiseybën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 72 banorë dhe sipërfaqe 5.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]