Bergesserin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bergesserin
Komunë
Vendndodhja
Bergesserin is located in Franca
Bergesserin
Bergesserin
49°25′12″V 4°15′21″L / 49.42°V 4.2558°L / 49.42; 4.2558Koordinatat: 49°25′12″V 4°15′21″L / 49.42°V 4.2558°L / 49.42; 4.2558
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Bourgogne]]
Departamenti [[Saône-et-Loire]]
Qarku Arrondissement Mâcon
Kantoni Cluny
Ndërbashkësia Clunisois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.22 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 271 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71250
INSEE 71030


Bergesserin është një komunëFrancë. Bergesserinbën pjesë në departamentin [[Saône-et-Loire]] të rajonit [[Bourgogne]]. Komuna ka një popullsi prej 271 banorë dhe sipërfaqe 7.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]