Berrias-et-Casteljau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berrias-et-Casteljau
Komunë
noform
Pamje nga Berrias-et-Casteljau
Stema_figura
Vendndodhja
Berrias-et-Casteljau is located in Franca
Berrias-et-Casteljau
Berrias-et-Casteljau
44°22′29″V 4°12′01″L / 44.374722222222°V 4.2002777777778°L / 44.374722222222; 4.2002777777778Koordinatat: 44°22′29″V 4°12′01″L / 44.374722222222°V 4.2002777777778°L / 44.374722222222; 4.2002777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.42 km2
Lartësia 130 m (m.n.d.)
Popullsia 716 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07460
INSEE 07031


Berrias-et-Casteljau është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Berrias-et-Casteljau ka një popullsi prej 716 banorë dhe sipërfaqe 26.42 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Berrias-et-Casteljau – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale