Bert, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bert
Komunë
noform
Pamje nga Bert
Stema_figura
Vendndodhja
Bert is located in Franca
Bert
Bert
46°19′28″V 3°42′26″L / 46.324444444444°V 3.7072222222222°L / 46.324444444444; 3.7072222222222Koordinatat: 46°19′28″V 3°42′26″L / 46.324444444444°V 3.7072222222222°L / 46.324444444444; 3.7072222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.15 km2
Popullsia 256 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03130
INSEE 03024


Bert është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Bert ka një popullsi prej 256 banorë dhe sipërfaqe 24.15 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bert (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale