Berzème

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berzème
Komunë
noform
Pamje nga Berzème
Vendndodhja
Berzème is located in Franca
Berzème
Berzème
44°39′06″V 4°33′54″L / 44.651666666667°V 4.565°L / 44.651666666667; 4.565Koordinatat: 44°39′06″V 4°33′54″L / 44.651666666667°V 4.565°L / 44.651666666667; 4.565
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.36 km2
Popullsia 171 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07580
INSEE 07032
Faqja Zyrtare http://www.berzeme.fr


Berzème është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Berzème ka një popullsi prej 171 banorë dhe sipërfaqe 18.36 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Berzème – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale