Bessas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bessas
Komunë
noform
Pamje nga Bessas
Vendndodhja
Bessas is located in Franca
Bessas
Bessas
44°20′41″V 4°18′09″L / 44.344722222222°V 4.3025°L / 44.344722222222; 4.3025Koordinatat: 44°20′41″V 4°18′09″L / 44.344722222222°V 4.3025°L / 44.344722222222; 4.3025
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.18 km2
Popullsia 183 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07150
INSEE 07033


Bessas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Bessas ka një popullsi prej 183 banorë dhe sipërfaqe 17.18 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bessas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale