Bessay-sur-Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bessay-sur-Allier
Komunë
noform
Pamje nga Bessay-sur-Allier
Stema_figura
Vendndodhja
Bessay-sur-Allier is located in Franca
Bessay-sur-Allier
Bessay-sur-Allier
46°26′31″V 3°21′45″L / 46.441944444444°V 3.3625°L / 46.441944444444; 3.3625Koordinatat: 46°26′31″V 3°21′45″L / 46.441944444444°V 3.3625°L / 46.441944444444; 3.3625
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.6 km2
Popullsia 1393 banorë
Dendësia 40 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03340
INSEE 03025


Bessay-sur-Allier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Bessay-sur-Allier ka një popullsi prej 1393 banorë dhe sipërfaqe 34.6 km², me një dendësi prej 40 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bessay-sur-Allier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale