Besson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Besson
Komunë
noform
Pamje nga Besson
Stema_figura
Vendndodhja
Besson is located in Franca
Besson
Besson
46°28′12″V 3°15′50″L / 46.47°V 3.2638888888889°L / 46.47; 3.2638888888889Koordinatat: 46°28′12″V 3°15′50″L / 46.47°V 3.2638888888889°L / 46.47; 3.2638888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.16 km2
Popullsia 778 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03210
INSEE 03026
Faqja Zyrtare http://www.besson.fr/


Besson është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Besson ka një popullsi prej 778 banorë dhe sipërfaqe 47.16 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Besson – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale