Bidon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bidon
Komunë
noform
Pamje nga Bidon
Vendndodhja
Bidon is located in Franca
Bidon
Bidon
44°21′57″V 4°32′07″L / 44.365833333333°V 4.5352777777778°L / 44.365833333333; 4.5352777777778Koordinatat: 44°21′57″V 4°32′07″L / 44.365833333333°V 4.5352777777778°L / 44.365833333333; 4.5352777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.93 km2
Popullsia 232 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07700
INSEE 07034


Bidon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Bidon ka një popullsi prej 232 banorë dhe sipërfaqe 28.93 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bidon (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale