Billezois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Billezois
Komunë
noform
Pamje nga Billezois
Stema_figura
Vendndodhja
Billezois is located in Franca
Billezois
Billezois
46°12′36″V 3°34′20″L / 46.21°V 3.5722222222222°L / 46.21; 3.5722222222222Koordinatat: 46°12′36″V 3°34′20″L / 46.21°V 3.5722222222222°L / 46.21; 3.5722222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.68 km2
Popullsia 391 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03120
INSEE 03028


Billezois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Billezois ka një popullsi prej 391 banorë dhe sipërfaqe 15.68 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Billezois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale