Billy, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Billy
Komunë
noform
Pamje nga Billy
Stema_figura
Vendndodhja
Billy is located in Franca
Billy
Billy
46°14′11″V 3°25′45″L / 46.236388888889°V 3.4291666666667°L / 46.236388888889; 3.4291666666667Koordinatat: 46°14′11″V 3°25′45″L / 46.236388888889°V 3.4291666666667°L / 46.236388888889; 3.4291666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.22 km2
Popullsia 843 banorë
Dendësia 82 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03260
INSEE 03029


Billy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Billy ka një popullsi prej 843 banorë dhe sipërfaqe 10.22 km², me një dendësi prej 82 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Billy (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale