Biozat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Biozat
Komunë
noform
Pamje nga Biozat
Stema_figura
Vendndodhja
Biozat is located in Franca
Biozat
Biozat
46°04′37″V 3°16′21″L / 46.076944444444°V 3.2725°L / 46.076944444444; 3.2725Koordinatat: 46°04′37″V 3°16′21″L / 46.076944444444°V 3.2725°L / 46.076944444444; 3.2725
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.46 km2
Popullsia 765 banorë
Dendësia 46 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03800
INSEE 03030


Biozat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Biozat ka një popullsi prej 765 banorë dhe sipërfaqe 16.46 km², me një dendësi prej 46 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Biozat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale