Bizeneuille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bizeneuille
Komunë
Vendndodhja
Bizeneuille is located in Franca
Bizeneuille
Bizeneuille
46°24′28″V 2°44′14″L / 46.407777777778°V 2.7372222222222°L / 46.407777777778; 2.7372222222222Koordinatat: 46°24′28″V 2°44′14″L / 46.407777777778°V 2.7372222222222°L / 46.407777777778; 2.7372222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.75 km2
Popullsia 290 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03170
INSEE 03031


Bizeneuille është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Bizeneuille ka një popullsi prej 290 banorë dhe sipërfaqe 29.75 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bizeneuille – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale