Blomard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Blomard
Komunë
Vendndodhja
Blomard is located in Franca
Blomard
Blomard
46°17′22″V 2°58′38″L / 46.289444444444°V 2.9772222222222°L / 46.289444444444; 2.9772222222222Koordinatat: 46°17′22″V 2°58′38″L / 46.289444444444°V 2.9772222222222°L / 46.289444444444; 2.9772222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.37 km2
Popullsia 216 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03390
INSEE 03032


Blomard është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Blomard ka një popullsi prej 216 banorë dhe sipërfaqe 22.37 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]