BobSfungjeri Pantallon-Katrori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
BobSfungjeri Pantallon-Katrori
TregimtariTom Kenny (various episodes)
Muzika hapëse"SpongeBob SquarePants Theme Song", performed by Patrick Pinney
Muzika mbyllëse"SpongeBob Closing Theme", composed by Steve Belfer
Prodhimi
Prodhuesi
 • Donna Castricone (1999–2002)
 • Helen Kafatic (2002–2004)
 • Anne Michaud (2001)
 • Dina Buteyn (2005–2010)
 • Jennie Monica Hammond (2010–present)
 • Supervising producers:
 • Derek Drymon (2002–2004)
 • Paul Tibbitt (2005–2015)
 • Marc Ceccarelli (2015–2018)
 • Vincent Waller (2015–2018)
Kompania e prodhimit
ShpërndarësiViacom Media Networks
Kronologjia
Shfaqje të ngjashmeRocko's Modern Life
Lidhje të jashtme
http://www.nicktv.it/programmi/spongebob/76ypv4 Faqja e rrjetit

BobSfungjeri Pantallon-Katrori (angleze SpongeBob SquarePants) është një seri e animuar, e famshme amerikane e shfaqur në Nickelodeon, dhe Nicktoons. Seria u krijua nga Stephen Hillenburg. Në Shqipëri transmetohet nga Top Channel, Bang Bang dhe Çufo.

Rreth serisë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

BobSfungjeri Pantallon-Katrori është prodhuar nga kanali i fëmijëve Amerikan Nickelodeon, në të cilën kjo seri paraqitet që nga korriku i vitit 1999.

Filmi i parë i BobSfungjeri-it me titull "SfungjerBob - Vjedhja e Kurorës" u lirua më 19 nëntor 2004 në kinematë amerikane. Ne fillim te vitit 2015 pritet qe te del edhe nje film tjeter me titull "SpongeBob SquarePants 2" gjithashtu i producuar nga Nickelodeon dhe Paramount Animation.

Në Nickelodeon gjithashtu shpesh një degë e SpongeBob SquarePants vrapoi gjatë pauzave komerciale: horoskop juaj me Squidward (Astrologjia me Squidward). Ka shenja karaktere të ndryshme zodiakut dhe lexoni horoskop para.

Më 21 korrik 2012, kjo seri ishte ripërtërirë dhe transmetoi sezonin e tij të nëntë, duke filluar me episodin "Pika të skajshme" (ang. Extreme Spots).

Karakteret[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

SfungjerBobi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

SfungjerBobi është një sfungjer deti i cili jeton me kërmillin tij Gary, në një ananas të mobiluar plotësisht, me dy dhoma gjumi në qytetin e Bikini Bottom. SfungjerBob-i është aq optimist dhe i sinqertë, por ai zakonisht e merr veten e tij dhe te gjithe te tjeret rreth tij ne telashe.

Hobet e Sfungjerbob-it janë peshkimi i kandilit të detit , flluskat dhe karateja. Ai punon në restorant fast-food "Krusty Krab" si një kuzhinier jashtëzakonisht i motivuar dhe i talentuar dhe është votuar rregullisht punonjës i muajit. Në testin praktik për ngarje të barkës ai bie çdoherë. Ai është gjithashtu shumë e artistik, ka një imagjinatë të gjallë dhe është i prirur për naivitetin e tij. Ai është i butë dhe i dashur me të gjithë. Të tjerët janë të mërzitur nga sjellja e tij ndonjëherë, sidomos Skuduardi.

Patriku[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Është një yll deti i trashë, ngjyrë rozë dhe që nga fëmijëria e hershme shoku më i mirë SfungjerBob-it. Ai jeton nën një shkëmb me një "antenë" nga kallami në të njëjtën rrugë me Sfungjerbob-in dhe Skuiduardin. I veshur me pantallona të shkurtra jeshile-vjollcë me modelet Havai. Patrick mendon se për të nuk ka punë të duhur keshtu qe kohën e tij e kalon duke parë televizor, në gjumë ose së bashku me Sfungjerbob-in, me të cilin ai ndan edhe preferencën për të peshkuar kandila deti (ang. jellyfishing).

Skuiduardi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Është një kallamar ngjyrë gri-jeshile, pothuajse gjithmonë i nevrikosur i cili nuk mund ta duroj Sfungjerbob-in. Ai jeton në të njëjtën lagje me Sfungjerbob-in dhe Patrikun. Skuiduardi është ters, sarkastik dhe vetë-tolerues. Ai punon në Krusty Krab dhe urren punën e tij. Zbavitjet e tij ai i gjen në klarinetin e tij, duke pikturuar vetë-portrete, vallëzim modern ose të pushojnë në mbrëmje dhe në fundjavë. Skuiduardi dëshiron të jetë i pasur, i famshëm dhe të ketë flokë mbi kokën e tij, gjithashtu edhe të jetojnë pranë fqinjëve të tjerë jo si SpongeBob dhe Patrick. Armiku i tij është Squilliam Fancyson, por ai është duke u përpjekur me të gjitha mjetet për të bërë përshtypje, pasi që ky ka arritur gjithçka qe Skuiduardi ëndërron.

Edhepse Skuiduardi është shumë i egër dhe jo i dashur, Sfungjerbob-i mendon se thellë në zemrën e tij ai është i mirë dhe ka dëshirë të argëtohet.

Z. Krabs[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Z. Krabs është shefi i Sfungjerbob-it dhe pronari i "Krusty Krab", shtëpisë së shijshme të "Krabby Patty". Askush nuk është më krenarë për të se ai. Gjëja e tij e preferuar për të thënë është, "Unë i dua paratë!" Krabs ende ka qindarkën e tij të parë qe e fituar njëherë e një kohë dhe të gjitha kursimet i ka të fshehura në dyshekun të tij. Z. Krabs e adhuron Sfungjerbob-in për shkak se ai është i gatshëm të punojnë me orë të gjata pak pagesë.

Krabs ka një rivalitet të vazhdueshëm me Planktonin, pronar i "The Chum Bucket". Krabs është i fiksuar për ta mbajtur formulën e tij sekrete të "Krabby Patty" sigurt nga Planktoni. E vetmja gjë që ka më shumë kontroll mbi Z. Krabs se paratë është vajza e tij adoleshente, Pearl, e cila ndodh që të jetë një balenë.

Plankton[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Plankton është një mikrob i vogël me probleme të madha. Është pronari i restorantit "The Chum Bucket". Objektivi i vetëm i Plankton-it në jetë është për të vjedhur recetën sekrete të Z. Krabs për përgatitjen e "Krabby Patty". Atëherë ai mund të merr klientët e "Krusty Krabs". Plankton nuk di asgjë për përgatitjen e ushqimit dhe si rezultat menu-ja e restorantit te tij (e përbërë kryesisht nga mbeturinat) është e tmerrshme. Plankton rrallë ka një klient. Shoqja e Plankton-it është gruaja e tij kompjuterike: KAREN. Karen përpiqet për ta ndihmuar Plankton-in në planet e tij të poshtëra për të marrë formulën sekrete, por egoja e Plankton-it nuk i lejon atij të ketë sukses. Kjo lloj ju bën të ndiheni keq për djalin e vogël.

Bikini Botom[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pothuajse të gjitha skenat e serisë janë zhvilluar në fshatin e Bikini Bottom, në të cilën personazhet e serisë të çojë jetën e tyre. Qyteti përbëhet nga disa rrethe dhe territore, numri i banorëve ndryshon nga episodi në episod, 500-50.000 banorë. Qyteti është i vendosur në këmbët e Bikini Atoll - në sipërfaqe mund te shihet vetëm një ishull i vogël,i cili tregohet për shembull kur ndryshon kohën e ditës.

Paradoksi është natyra dhe klima në Bikini Bottom. Edhe pse qyteti është nën ujë, ka plazhe me ujë (Goo Laguna), re (në formën e luleve), zjarri, shi dhe madje edhe borë.

Sezonat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni Episodi Transmetimi ne SHBA
Sezoni 1 20 (41) 1. Maj 1999 - 8. prill 2000
Sezoni 2 20 (39) 26. tetor 2000 - 26. korrik 2003
Sezoni 3 20 (37) 5. tetor 2001 - 11. tetor 2004
Sezoni 4 20 (38) 6. Maj 2005 - 24. korrik 2007
Sezoni 5 20 (41) 19. shkurt 2007 - 19. korrik 2009
Sezoni 6 26 (48) 3. Mars 2008 bis 5. korrik 2010
Sezoni 7 26 (50) 19. korrik 2009 - 11. korrik 2011
Sezoni 8 26 (47) 26. Mars 2011 - 23. nëntor 2012
Sezoni 9 26 prej 21. korrik 2012

Lista e episodeve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Titulli anglisht Titulli shqiptar Kuptim Premiera në Shqipëri Premiera në Sh.B.A.
SEZONI 8
153 Accidents Will Happen Aksidentet ndodhin Accidents Happen Wikipedia-logo.png Çufo:
June 13, 2016
Skeda:S8E1a title card (Albanian).png
The Other Patty Qoftja tjetër Another Hamburger Wikipedia-logo.png Çufo:
June 13, 2016
Skeda:S8E1b title card (Albanian).png
154 Drive Thru Si të fitojmë në shumë Winning in Many Wikipedia-logo.png Çufo:
June 13, 2016
Skeda:S8E2a title card (Albanian).png
The Hot Shot Vipi VIP Wikipedia-logo.png Çufo:
June 13, 2016
Skeda:S8E2b title card (Albanian).png
155 A Friendly Game Një lojë miqësore A Friendly Game Wikipedia-logo.png Çufo:
June 14, 2016
Skeda:S8E3a title card (Albanian).png
Sentimental Sponge Sfungjeri i përmalluar Homesick Sponge Wikipedia-logo.png Çufo:
June 14, 2016
Skeda:S8E3b title card (Albanian).png
156 Frozen Face-Off Të ngrirë në borë Frozen in Snow Wikipedia-logo.png Çufo:
June 14, 2016
Skeda:S8E4 title card (Albanian).png
157 Squidward's School for Grown-Ups Shkolla për të rritur e Skuiduordit Squidward's School for Adults Wikipedia-logo.png Çufo:
June 15, 2016
Skeda:S8E5a title card (Albanian).png
Oral Report Provim me gojë Oral Examination Wikipedia-logo.png Çufo:
June 15, 2016
Skeda:S8E5b title card (Albanian).png
158 Sweet and Sour Squid Skuiduordi i ëmbël dhe i thartë Sweet and Sour Squidward Wikipedia-logo.png Çufo:
June 15, 2016
Skeda:S8E6a title card (Albanian).png
The Googly Artiste Artisti i syve Artist's Eye Wikipedia-logo.png Çufo:
June 15, 2016
Skeda:S8E6b title card (Albanian).png
159 A SquarePants Family Vacation Pushimet familjare të familjes katrore Family Vacation of the Square Family Wikipedia-logo.png Çufo:
June 16, 2016
Skeda:S8E7 title card (Albanian).png
160 Patrick's Staycation Pushimet shtëpiake të Patrikut Household Vacation of Patrick Wikipedia-logo.png Çufo:
June 16, 2016
Skeda:S8E8a title card (Albanian).png
Walking the Plankton Planktoni nuk heq dorë Plankton Doesn't Give Up Wikipedia-logo.png Çufo:
June 16, 2016
Skeda:S8E8b title card (Albanian).png
161 Mooncation Pushime në hënë Vacation on the Moon Wikipedia-logo.png Çufo:
June 17, 2016
Skeda:S8E9a title card (Albanian).png
Mr. Krabs Takes a Vacation Zoti Krabs shkon me pushime Mr. Krabs Goes on Vacation Wikipedia-logo.png Çufo:
June 17, 2016
Skeda:S8E9b title card (Albanian).png
162 Ghoul Fools Marrëzi fantazmash Foolish Ghost Wikipedia-logo.png Çufo:
June 17, 2016
Skeda:S8E10 title card (Albanian).png
163 Mermaid Man Begins Origjina e Tritonit Mermaid Man's Origin Wikipedia-logo.png Çufo:
June 20, 2016
Skeda:Origjina-e-tritonit.png
Plankton's Good Eye Syri i Mirë i Planktonit Plankton's Good Eye Wikipedia-logo.png Çufo:
June 20, 2016
Skeda:S8E11b title card (Albanian).png
164 Barnacle Face Perla mbushet me puçrra Pearl Is Filled with Acne Wikipedia-logo.png Çufo:
June 20, 2016
Skeda:S8E12a title card (Albanian).png
Pet Sitter Pat Kush do të kujdeset për Gerin Who Will Care for Gary Wikipedia-logo.png Çufo:
June 20, 2016
Skeda:Kujdeset.png
165 House Sittin' for Sandy Pushimi i Sendit Sandy's holiday Wikipedia-logo.png Çufo:
June 21, 2016
Skeda:PUSHIMI I SENDIT.png
Smoothe Jazz at Bikini Bottom Mbrëmje e qetë me muzikë xhaz Quiet evening with jazz Wikipedia-logo.png Çufo:
June 21, 2016
Skeda:Muzike.png
166 Bubble Troubles Probleme me flluskat Problems with bubbles Wikipedia-logo.png Çufo:
June 21, 2016
Skeda:Flluskat.png
The Way of the Sponge Rripi i zi për BobSfungjerin Black belt for SpongeBob Wikipedia-logo.png Çufo:
June 21, 2016
Skeda:Bobsfunjerin.png
167 The Krabby Patty That Ate Bikini Bottom Qoftja grindavece ha Luginën e rroba banjove Krabby Patty Eats Bikini Bottom Wikipedia-logo.png Çufo:
June 22, 2016
Skeda:S8E15a title card (Albanian).png
Bubble Buddy Returns Vizitë nga miku i flluskave Visit from a Bubble Friend Wikipedia-logo.png Çufo:
June 22, 2016
Skeda:S8E15b title card (Albanian).png
168 Restraining SpongeBob Kufizimi i BobSfungjerit Restricting SpongeBob Wikipedia-logo.png Çufo:
June 22, 2016
Skeda:S8E16a title card (Albanian).png
Fiasco! Fiasko Fiasco Wikipedia-logo.png Çufo:
June 22, 2016
Skeda:Vlcsnap-2019-04-08-22h40m42s508.png
169 Are You Happy Now? A ukënaqe tani Are You Happy Now Wikipedia-logo.png Çufo:
June 23, 2016
Skeda:S8E17a title card (Albanian).png
Planet of the Jellyfish Planeti i Kandilit të Detit Planet of the Jellyfish Wikipedia-logo.png Çufo:
June 23, 2016
Skeda:Vlcsnap-2019-07-31-08-43-35-00001.png
170 Free Samples Kampione falas Free Samples Wikipedia-logo.png Çufo:
June 23, 2016
Skeda:S8E18a title card (Albanian).png
Home Sweet Rubble Shtëpi e ëmbla rrënojë Home Sweet Ruin Wikipedia-logo.png Çufo:
June 23, 2016
Skeda:Vlcsnap-2019-07-31-08-44-10-00002.png
171 Karen 2.0 Karen 2.0 Karen 2.0 Wikipedia-logo.png Çufo:
June 24, 2016
Skeda:171a.png
InSPONGEiac Pagjumësi e Madhe The Great Insomnia Wikipedia-logo.png Çufo:
June 24, 2016
Skeda:171b.png
172 Face Freeze! Ngrirja e Fytyrës Freezing the Face Wikipedia-logo.png Çufo:
June 24, 2016
Skeda:172a.png
Glove World R.I.P. Bota e Dorashkave World of Gloves Wikipedia-logo.png Çufo:
June 24, 2016
Skeda:172b.png
173 Squiditis Sëmundja skuid Squid Disease Wikipedia-logo.png Çufo:
June 27, 2016
Skeda:S8E21a title card (Albanian).png
Demolition Doofus Vetëm Shkatërrim Destruction Only Wikipedia-logo.png Çufo:
June 27, 2016
Skeda:Vlcsnap-2019-07-31-08-34-20-00001.png
174 Treats! Biskotat Biscuits Wikipedia-logo.png Çufo:
June 27, 2016
Skeda:S8E22a title card (Albanian).png
For Here or to Go Vështire te fitosh një Qofte Grindavece Hard to get a Krabby Patty Wikipedia-logo.png Çufo:
June 27, 2016
Skeda:174b.png
175 It's a SpongeBob Christmas! Krishtlindja e Bobsfungjerit SpongeBob's Christmas Wikipedia-logo.png Çufo:
June 28, 2016
Skeda:K.PNG
176 Super Evil Aquatic Villain Team Up is Go! Skuadra e Kriminelëve Criminal Squad Wikipedia-logo.png Çufo:
June 28, 2016
Skeda:176a.png
Chum Fricassee Frikaseja e Skuiduordit Squidward's Fricassee Wikipedia-logo.png Çufo:
June 28, 2016
Skeda:176b.png
177 The Good Krabby Name Nami i Mirë i Gaforres së Inatosur Good Name of Krusty Krab Wikipedia-logo.png Çufo:
June 29, 2016
Skeda:177a.png
Move It or Lose It O ti, o unë You or me Wikipedia-logo.png Çufo:
June 29, 2016
Skeda:177b.png
178 Hello Bikini Bottom! Përshëndetje Lugina e Rroba Banjove Hello Bikini Bottom Wikipedia-logo.png Çufo:
June 29, 2016
Skeda:178.png
SEZONI 9
179 Extreme Spots Sportet ekstreme Extreme sports Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 12, 2018
Skeda:S9E01a.png
Squirrel Record Rekordi i ketrushes Records of squirrels Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 12, 2018
Skeda:S9E01b albanian card.png
180 Patrick-Man! Super-Patriku! Super-Patrick! Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 12, 2018
Skeda:S9E02a albanian title card.png
Gary's New Toy Lodra e re e Gerit Gary's new toy Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 12, 2018
Skeda:S9E02b albanian title card.png
181 License to Milkshake Shkolla për milksheik School for milkshake Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 13, 2018
Skeda:Shkollapermilksheik.png
Squid Baby Skuiduord kthehet në bebe Squidward turns into baby Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 13, 2018
Skeda:Skuiduordkthehetnebebe.png
182 Little Yellow Book Ditari i Bobsfungjerit Diary of SpongeBob Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 13, 2018
Skeda:Ditariibobsfungjerit.png
Bumper to Bumper Provimi i patentës Patent examination Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 13, 2018
Skeda:Provimiipatentes.png
183 Eek, an Urchin! Iriqi i detit Sea Urchin Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 14, 2018
Skeda:Iriqiidetit.png
Squid Defense Skuiduordi mëson karate Squidward teaches karate Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 14, 2018
Skeda:Skuiduordimesonkarate.png
184 Jailbreak! Arratisje nga burgu Escape from prison Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 14, 2018
Skeda:Arratisjengaburgu.png
Evil Spatula Lopatëza e ligë The bad spatula Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 14, 2018
Skeda:Lopatezaelige.png
185 It Came from Goo Lagoon Flluska nga Laguna e Llumit Bubbles from the Goo Lagoon Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 15, 2018
Skeda:185.png
186 Safe Deposit Krabs Depozita e Sigurisë se Krabsit Krabs' Security Deposit Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 15, 2018
Skeda:186a.png
Plankton's Pet Kafsha e Planktonit Plankton's Pet Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 15, 2018
Skeda:186b.png
187 Don't Look Now Filmi i Frikshëm The Scary Movie Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 16, 2018
Skeda:187a.png
Séance Shméance Bota e Shpirtrave The World of Souls Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 16, 2018
Skeda:187b.png
188 Kenny the Cat Maçoku Keni Kenny Cat Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 16, 2018
Skeda:188a.png
Yeti Krabs Gaforrja Leshatore Hairy Krab Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 16, 2018
Skeda:188b.png
189 SpongeBob You're Fired BobSfungjeri, Je i Pushuar SpongeBob, You're Fired Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 19, 2018
Skeda:189-alb.png
190 Lost in Bikini Bottom I Humbur në Luginën e Rroba Banjove Lost in the Bikini Bottom Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 19, 2018
Skeda:190a.png
Tutor Sauce Mësuesi i Përsosur The Perfect Teacher Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 19, 2018
Skeda:190b.png
191 Squid Plus One Një Shoqërues për Skuiduordin A Companion for Squidward Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 20, 2018
Skeda:191a.png
The Executive Treatment Sanduiç për Drejtorë Sandwich for Directors Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 20, 2018
Skeda:191b.png
192 Company Picnic Piknik me Punën Picnic with Labor Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 20, 2018
Skeda:192a.png
Pull Up a Barrel Fuçia e Rrëfenjave Barrels of Confessions Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 20, 2018
Skeda:192b.png
193 Sanctuary! Strehëza Shelter Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 21, 2018
Skeda:193a.png
What's Eating Patrick? Çfarë po e ha Patrikun? What is Patrick eating? Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 21, 2018
Skeda:193b.png
194 Patrick! The Game Loja e Patrikut Patrick's Game Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 21, 2018
Skeda:194a.png
The Sewers of Bikini Bottom Kanalizimet e Luginës së Rroba Banjove Sewers of Bikini Bottom Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 21, 2018
Skeda:194b.png
195 SpongeBob LongPants BobSfungjeri Pantallona-Gjati SpongeBob LongPants Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 22, 2018
Skeda:195a.png
Larry's Gym Palestra e Lerit Larry's Gym Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 22, 2018
Skeda:195b.png
196 The Fish Bowl Akuariumi Aquarium Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 22, 2018
Skeda:196a.png
Married to Money I Marturar me Paranë Married to Money Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 22, 2018
Skeda:196b.png
197 Mall Girl Pearl Perla Kërkon Punë Pearl Seeks Job Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 23, 2018
Skeda:197a.png
Two Thumbs Down Kur te Sëmuren Gishtat When Ill Fingers Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 23, 2018
Skeda:197b.png
198 Sharks vs. Pods Peshkaqenët Kundër Oktapodëve Sharks Against Octopuses Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 23, 2018
Skeda:198a-alb.png
CopyBob DittoPants Kopjet e BobSfungjerit Copies of SpongeBob Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 23, 2018
Skeda:198b-alb.png
199 Sold! U Shit! Was Sold! Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 26, 2018
Skeda:199a.png
Lame and Fortune Biskotat e Fatit Fortune Cookies Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 26, 2018
Skeda:199b.png
200 Goodbye, Krabby Patty? Lamtumirë Qoftja Grindavece? Goodbye Krabby Patty? Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 26, 2018
Skeda:200-alb.png
201 Sandy's Nutmare Mankthi i Sendit Sandy's Nightmare Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 27, 2018
Skeda:201a.png
Bulletin Board Tabela e Lajmërimeve Announcements Table Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 27, 2018
Skeda:201b.png
202 Food Con Castaways Konventa e Ushqimit Food Convention Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 27, 2018
Skeda:202a.png
Snail Mail Një Mik i Panjohur? An Unknown Friend? Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 27, 2018
Skeda:202b.png
203 Pineapple Invasion Pushtimi i Ananasit Conquest of Pineapple Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 28, 2018
Skeda:203a.png
Salsa Imbecilicus Salsa Imbecilicus Salsa Imbecilicus Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 28, 2018
Skeda:203b.png
204 Mutiny on the Krusty Të Gjithë Kundër Krabsit All Against Krabs Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 28, 2018
Skeda:204a.png
The Whole Tooth Dhëmbi i Patrikut Patrick's Tooth Wikipedia-logo.png Çufo:
Feb. 28, 2018
Skeda:204b.png
SEZONI 10
205 Whirly Brains Helika e Truve Propeller of Brain Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 6, 2018
Skeda:205a.png
Mermaid Pants Në Rolin e Tritonit In the Role of Mermaid Man Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 6, 2018
Skeda:205b.png
206 Unreal Estate Pasuri e Patundëshme Unreal Estate Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 6, 2018
Skeda:206a.png
Code Yellow Kodi i Verdhë Code Yellow Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 6, 2018
Skeda:206b.png
207 Mimic Madness Çmenduria e Imitimeve Madness of Imitations Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 7, 2018
Skeda:207a.png
House Worming Mësymja e Krimbave Attack of Worms Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 7, 2018
Skeda:207b.png
208 Snooze You Lose Po Fjete, Humbet! Yes Sleeping, Lost! Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 7, 2018
Skeda:208a.png
Krusty Katering Shërbimi i Ushqimit Food Service Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 7, 2018
Skeda:208b.png
209 SpongeBob's Place Lokali i BobSfungjerit SpongeBob's Place Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 13, 2018
Skeda:No title card available.png
Plankton Gets the Boot Planktonin e Dëbojnë Plankton Expelled Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 13, 2018
Skeda:209b.png
210 Life Insurance Sigurimi i Jetës Life Insurance Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 13, 2018
Skeda:210a.png
Burst Your Bubble Pëlcite Flluskën Tënde Burst Your Bubble Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 13, 2018
Skeda:210b.png
211 Plankton Retires Planktoni Del në Pension Plankton Retired Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 14, 2018
Skeda:211a.png
Trident Trouble Telashe me Heshtë Trouble with Trident Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 14, 2018
Skeda:211b.png
212 The Incredible Shrinking Sponge Sfungjeri i Pabesueshëm që Tkurret Incredible Sponge Shrink Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 14, 2018
Skeda:212a.png
Sportz? Sporte? Sports? Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 14, 2018
Skeda:212b.png
213 The Getaway I Arratisuri The Escape Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 20, 2018
Skeda:213a.png
Lost and Found Sendet e Humbura Lost Items Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 20, 2018
Skeda:213b.png
214 Patrick's Coupon Kuponi i Patrikut Patrick's Coupon Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 20, 2018
Skeda:214a.png
Out of the Picture Jashtë Korrnize Outside Framework Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 20, 2018
Skeda:214b.png
215 Feral Friends Shokë të Egër Wild Friends Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 21, 2018
Skeda:215a.png
Don't Wake Patrick Mos e Zgjoni Patrikun Don't Awaken Patrick Wikipedia-logo.png Çufo:
Oct. 21, 2018
Skeda:215b.png
SEZONI 11
216 Cave Dwelling Sponge - - Wikipedia-logo.png Çufo:
2019
23 shtator 2017

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ "CBS sets 'SpongeBob Christmas' for November". The Washington Post. 18 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Gabim referencash: Etiketat <ref> ekzistojnë për një grup të quajtur "lower-alpha", por nuk u gjet etiketa korresponduese <references group="lower-alpha"/>