Çufo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Çufo
Cufo TV.png
Logoja e Çufo
Transmetimi i parë 18 dhjetor 2006
Rrjeti DigitAlb
Zotëruar nga Digitalb
Formati 576i (SDTV 4:3)
Shteti Shqipëri Kosovë
Gjuha Shqip
Tipi Televizion
Zyrat qendrore Tiranë, Shqipëri
Televizione simotra Bang Bang
Disponueshmëria
Tokësor
Shqipëri dixhitale
Kabllor
Digitalb (Shqipëri) 5
IPKO (Kosovë) 22

Çufo është një kanal televiziv (kanali vëlla i Bang Bang), pjesë e paketës DigitalbShqipëri. Ai transmeton 24 orë filma dhe seriale të animuar për fëmijë. Ndonjëherë transmetohen edhe filma me njerëz te cilat u dedikohen fëmijëve si dhe programe edukative si të huaja ashtu edhe shqiptare. Filmat dhe serialet janë të gjitha të dubluara në gjuhën shqipe.

Transmetuar dhke transmeton[redakto | redakto tekstin burimor]

Serialet[redakto | redakto tekstin burimor]

 • Avatar: Mjeshtri i funjydit i ajrit
 • Aventurat e Çakut dhe miqve te tijÇamarrokët e k
 • Garfildi dhe shokët e tij
 • Tom Dhe Xherri 123
 • Grepa peshku
 • Enxhi Benxhi
 • Elfi Gordon
 • Ariu Ne Shtepine E Madhe Blu 345
 • Haroldi dhe lapsi lejla
 • Heronjte e rinj
 • Hulku dhe agjentët superheronjKështjella e purpurtiper
 • Derrkucja Pepa 45
 • Ledi Oskar
 • Meizi: Të qeshim nën diell
 • Mia dhe unë
 • Moby Dick and the Secret of Mu
 • Na ishte njëherë Polona
 • Pinguinët e Madagaskarit
 • Precemoli
 • Princesha sirenë
 • Rreth neshuppy in My Pocket
 • Qendra e kontrollit të koneve
 • Qengji Timi
 • Skuadra e kafshëve
 • Viki Vikingu
 • Xhin Xhini dhe panda patrouill
 • Xhuliusi i vogël
 • Zorro
 • SfungjeriBob PantallonaKatrori
 • Uki
 • Sferat e dragoit
 • Sferat e dragoit Z
 • Ajnshtajnët e vegjël
 • Ajnshtajnët e vegjël: Sëbashku drejt aventurës
 • Aventurat e Njeriut Merimange
 • Aventurat e sirenës se vogël
 • Bletëza maja
 • Diabolik
 • Barni dhe miqte
 • Betejat e Dixhimonit
 • Dollapi i Kloes
 • Dragoi amerikan Xhek Long
 • Robokop
 • Dragonjtë: Mbrojtësit e Berkut
 • Ekarti
 • Fines dhe Ferb
 • Forca titanët e rinj
 • Legjenda e Çimës
 • Legjenda e Korës: Ndryshimi
 • Meni Duararti
 • Parajsa e Hello Kitit
 • Prindër të cuditshëm
 • Transformuesit prim
 • Transformuesit shpëtojnë robotët
 • Xhejsoni dhe heronjte e malit Olimp
 • Rebelët e luftës së yjeve

Filmat[redakto | redakto tekstin burimor]

 • 101 dalmatet
 • 5 heronjtë e legjendave
 • Alvini dhe ketrushat takohen me Frankenshtajnin
 • Animaniakët - Deshira e Uakos
 • Arinjtë buni dhe roboti shkatërruesventurat e Tintinit. Sekreti i njëbrirëshit
 • Aventurat e Uillburnit
 • Bazili miu detektiv
 • Bota e lodrave 2
 • Bota e lodrave 3
 • Brenda mendjes
 • BobSfungjeri Pantallona-katrori,
 • Breshkat adoleshente ninxha
 • Deizi: Dashuria e nënës
 • Delfini, historia e një ëndërrimtari
 • Dragon Ball Z: Beteja e zotaveritëza e pemës, Krishtlindjev
 • Fajvëll një përrallë amerikane thesari i ishullit Manhatan
 • Fantastikët
 • Elfi Gordon 1
 • Elfi Gordon 2
 • Fantastiku z.Dhelpër
 • Filmi i parë i Dagut
 • Fines dhe Ferb në dimension tjetër
 • Flokë Dëbora, gorilla e bardhë
 • Garfildi dhe skuadra e kafsheve
 • Gjuetarët e dragonjve
 • Historia e vërtetë e Kësulkuqes
 • Hop - Lepurushi i pashkëve
 • Hulku kundër Thorit
 • Ivan dhe poni magjik
 • Kanguri Xhek: Mirëdita Sh.B.A!
 • Karlsoni mbi çati
 • Kënga e detit
 • Komploti i Kësulëkuqes
 • Krahët e Emës
 • Krahët: Heronjtë e qiellit
 • Krishtlindjet e Tobias dhe palodinos
 • Kthimi i maces
 • Kurrizoja i Notre Damit
 • Legjenda e dragoit: Njëmijë vjeçar
 • Legjenda e Sarilës
 • Letër Momos
 • Luni Tuns: Arratisja e lepurit
 • Lupen - Profecitë e Nostrodamusit
 • Mbretëria e dëborës 2
 • Mbretëria e Rodensias dhe dhëmbi i princeshës
 • Mendjendrituri
 • Na ishte njëherë një pyll
 • Natë magjike
 • Natyra e eger
 • Në anën tjetër të lumit
 • Në botën e magjisë
 • Në kërkim të zusë
 • Njeriu merimange 2
 • Një mace në Paris
 • Një aventurë Krishtlindjesh
 • Odisea
 • Olivia: Gëzuar Krishtlindjet
 • Pema e Tokës së largët
 • Përbindeshat
 • Përbindeshat e kutive
 • Pëshpërimat e zemres
 • Piratët! Një aventurë e çmendur
 • Planeti i thesarit
 • Pokemon: Mjeshtri iluzionist
 • Pokémon: Kryengritia e Darkait
 • Poli i jugut - pak ditë përpara Krishtlindjeve
 • Ponio
 • Princesha dhe pasqyra magjike
 • Princesha mjellmë 4: Një përrallë mbretërore
 • Pylli magiik
 • Qëndro pranë meje Doraemon
 • Rango
 • Rinoceronti Oto
 • Rrëfenjat e natës
 • Rrëqebulli i humbur
 • Shfaqja e bletës
 • Shigjeta e kaltër
 • Shoku i humbur i Arturit
 • Shpata magjike
 • Si të zbutësh një dragua
 • Si të zbutësh një dragua 2
 • Skuadra e drejtësisë - Dënimi
 • Skuadra e drejtësisë: Froni i Atlantis
 • Skuadra e drejtësisë: Paradoksi i kohës
 • Skuadra e drejtësisë: Sulmi i legjionit të ndëshkimit!
 • Spirit
 • Të gjithë qentë shkojnë në parajsë: Një aventurë krishtlindjeje
 • Të gjithe yjet Supermen
 • Të shpëtojmë planetin
 • Tili Ulenshpigel
 • Titan A.E.
 • Titanik: Legjenda vazhdon...
 • Tre të urtët e fundit
 • Tre Xheket dhe fasulja gjigant
 • Treni i kafsheve
 • Trumpeta e mjellmes
 • Trupat yjore
 • Tagër: Xhipi 4x4 që donte të fluturonte
 • Unë dhe Henri
 • Unë shpirtkeqi
 • Unë shpirtkeqi 2
 • Vintes
 • Xhuxhi i lumtur
 • Zgjimi i dragoit të zi
 • Zoti Pibadi dhe Sherman